Pilk Kings ry. rf. Jäsentiedoite 3 / 2017  12.10.2017

1.         Laituripilkin PM pidettiin 04.06.2017 Vaasan Hietasaaressa.

             - Kukaan PK:n edustajista eivät sijoittuneet kolmen joukkoon.

2.         Avoimet  SM - Heitto  ja SVK:n – Vetouistelu  pidettiin 22-23.07.2017 Iisalmella.

             - Venekuntamme Kjell Antus – Ralf Dahlin olivat heittouistelussa 10:s. ja vetouistelussa 13:a.

3.        PM – Onki oli  13.08.2017 Kyrkösjärvellä.

          -Naiset y.60v.  sarjassa Eila Viinamäki sai HOPEAMITALIN.

          -Nuoret a. 19v. sarjassa Satu Jäntti voitti KULTAMITALIN.

          -Nuoret a. 12v. sarjassa Eveliina Jäntti sai HOPEAMITALIN.

          -Nuoret a. 15v. sarjassa Matias Jäntti sai HOPEAMITALIN.

          -Nuorten joukkueemme:Satu Jäntti, Matias Jäntti ja Eveliina Jäntti saivat HOPEAMITALIT..

          - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2018.

4.        Pudasjärven Kesäpillkkiviikko oli 24-30.07.2017.

- PK:lla oli 3 edustajaa paikalla. Eira Määttä oli finaalin 14:a  ja Raimo Valtari 22:en.

5.         SM - Onki 2017 oli Siikalatvan Uljaan altaalla 12.08.2017.

- Pilk Kingsiä edusti 1 onkija.

-Nuoret a. 19v. Satu Jäntti oli 4:äs.

6.        PM – Heittomestaruuskilpailut olivat Evijärvellä 19.08.2017.

- Pilk Kingsiä edusti 2 venekuntaa.10 venekuntaa kilpailivat.

             - Joukkueissa Kjell Antus / Ralf Dahlin – Thomas Sandås / Timo Stenman saivat HOPEAMITALIT..

             - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2018.

7.         Laituripilkin SM pidettiin Salossa 23.09.2017.

             -Pilk Kingsillä oli yksi edustaja paikalla.Reijo Kajoranta ei ollut kolmen joukossa.

8.         Seuran sisäinen ONKIKUNKKUKILPAILU päättyi seuraavasti.

             1. Karvala Kalevi                                      60 p

             2. Helander Kari                                        56 p.

             3. Kajoranta Reijo                                    55 p.

             4. Antila Markku-Tapio                          52 p.                     

             5. Myllyaho Aleksi                                   49 p.

    Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2018.                                                                                                                 

  9.       Piirin ONKIKUNINKUUSKILPAILU päättyi  seuraavasti.

             - Kilpailuja oli 5kpl joita 4 kilpailun pisteet laskettiin.

             - Nuoret a. 19v. sarjassa Satu Jäntti voitti KULTAMITALIN.

             - Nuoret a. 15v. sarjassa Matias Jäntti  sai HOPEAMITALIN.

             - Nuoret a. 12v. sarjassa Eveliina Jäntti  voitti KULTAMITALIN.

             - Naisten sarjassa Päivi Tusa sai PRONSSIMITALIN.

             - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2018.

10.       PK-Tietomestaruus pidettiin 19.09.2017 TAKOMOSSA.

             Gunnar Wendell oli tehnyt 15 kysymystä + 4 lisäkysymystä. 15kysymyksen enimmäispisteet olivat 30p.

             1.Hannu Ala-Honkola                             12,5 p.

             2.Jarmo Keto                                             12,0 p.

             3.Juha Leino                                              11,5 p.

             4.Leif Heikkuri                                          10,0 p.

             5.Matti Torala                                              6,0 p.

             6.Aleksi Myllyaho                                       5,5 p.

             7.Timo Stenman                                         4,0 p.

             8.Kaj Sten                                                     3,0p.

 

                                                                         

            Sihteeri:         Leif Heikkuri