Pilk Kings ry. rf. Jäsentiedoite 3 / 2018  12.11.2018

1.         Laituripilkin PM pidettiin 25.05.2018 Vaasan Kalarannassa. (VUK)

             - PK:n Hannu Ala-Honkola voitti miesten y. 60v. KULTAMITALIN.

             - Joukkuekilpailusssa PK 1 (Hannu Ala-Honkola, Aleksi Myllyaho, Reijo Kajoranta saivat HOPEAMITALIT.

             - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2019.

2.         Avoimet  SM - Heitto  ja SVK:n – Vetouistelu  pidettiin 14-15.07.2018 Liperissä.

             - Venekuntamme Kjell Antus – Ralf Dahlin olivat heittouistelussa 19:a. ja vetouistelussa 16:a.

3.        PM – Onki oli  22.07.2018 Hirvijärvellä.

          -Naiset   sarjassa Päivi Tusa voitti KULTAMITALIN.

          -Nuoret a. 19v. sarjassa Satu Jäntti voitti KULTAMITALIN.

           -Nuoret a. 19v. sarjassa Riku Korpi sai HOPEAMITALIN.

          -Nuoret a. 12v. sarjassa Eveliina Jäntti sai PRONSSIMITALIN.

          -Nuoret a. 15v. sarjassa Matias Jäntti voitti KULTAMITALIN.

          -Nuorten joukkueemme:Satu Jäntti, Matias Jäntti ja Eveliina Jäntti voittivat KULTAMITALIT.

          - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2019.

4.        Pudasjärven Kesäpillkkiviikko oli 23-29.07.2018.

- PK:lla oli 1 edustajaa paikalla. Raimo Valtari pääsi semifinaaliin.

5.         SM - Onki 2018 oli Saimaan kanavalla 05.08.2018.

- Pilk Kingsillä ei ollut edustajia paikalla.

6.        PM – Heittomestaruuskilpailut olivat Kyrkösjärvellä 30.06.2018.

- Pilk Kingsiä edusti 1 venekuntaa.7 venekuntaa kilpailivat.

             - Venekunta Kjell Antus – Ralf Dahlin olivat 5:es.

7.         Laituripilkin SM pidettiin Lohjalla 23.09.2018.

             -Pilk Kingsillä oli kolme edustaja paikalla.Kukaan heistä ei ollut kolmen joukossa.

8.         Seuran sisäinen ONKIKUNKKUKILPAILU päättyi seuraavasti.

             1. Kajoranta Reijo                                    60 p

             2. Antila Markku-Tapio                          58 p.

             3. Myllyaho Aleksi                                   57 p.

             4. Luhtala Reijo                                        51 p.                     

             5. Ala-Honkola Hannu                            49 p.

    Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2019.                                                                                                                 

  9.       Piirin ONKIKUNINKUUSKILPAILU päättyi  seuraavasti.

             - Kilpailuja oli 5kpl joita 4 kilpailun pisteet laskettiin.

             - Nuoret a. 19v. sarjassa Satu Jäntti voitti KULTAMITALIN.

             - Nuoret a. 19v. sarjassa Riku Korpi sai HOPEAMITALIN.

             - Nuoret a. 15v. sarjassa Matias Jäntti  sai HOPEAMITALIN.

             - Nuoret a. 12v. sarjassa Eveliina Jäntti  voitti KULTAMITALIN.

             - Naisten sarjassa Päivi Tusa voitti KULTAWMITALIN..

             - Heidät palkitaan vuosikokouksessa helmikuussa 2019.

10.       PK-Tietomestaruus pidettiin 19.09.2017 TAKOMOSSA.

             Gunnar Wendell oli tehnyt 15 kysymystä + 4 lisäkysymystä. 15kysymyksen enimmäispisteet olivat 32p.

             1.Jarmo Keto                                             14 p.

             2.Juha Leino                                              10 p. Lisäkysymys 1p.

             3.Kaj Sten                                                  10 p.

             4.Hannu Alahonkola                                                                 7 p.

             5.Matti Torala                                              5 p.

             6.Timo Stenman                                          3 p.

             7.Pertti Korpitie                                           3 p.

             8.Leif Heikkuri                                             2p.

 

                                                                         

            Sihteeri:         Leif Heikkuri