LIIGA kilpailut



Pilkkikilpailut 2017:

14.1 Kronvik, Sundom
18.2 Gerbyn ranta

Tulokset:

1. PK 7p (41291g)
2. VUK 7p (41083g)
3. WÄ 3p (28380g)
4. ABB 3p (22982g)


Henkilökohtaiset tulokset:

Kronvik, Sundom
Gerbyn ranta




Henkilökohtainen kilpailu:

1. Pöyry Hannu 26p
2. Rikala Viljo 23p
3. Orava Veikko 20p


Onkikilpailu

1. PK
2. VUK
3. WÄ
4. ABB



Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2016:

16.1 Kronvikin uimaranta
6.2 Österhankmo

Tulokset:

1. PK 9p
2. KA 7p (30230g)
3. WÄ 7p (23565g)
4. VUK 4p
5. ABB 3p


Henkilökohtaiset tulokset:

Kronvikin uimaranta
Österhankmo





Henkilökohtainen kilpailu:

1. Helander Kari 11p
2. Montonen Teuvo 10 p (6370g)
3. Petell Marko 10 p (5290g)


Onkikilpailu

1. PK
2. ABB
3. WÄ
4. VUK
5. KA


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2015:

17.1 Kronvikin uimaranta
7.2 Mansikkasaari

Tulokset:

1. PK 10p
2. KA 7p (45282g)
3. VUK 7p (39187g)
4. ABB 4p
5. WÄ 2p


Henkilökohtaiset tulokset:

Kronvikin uimaranta
Mansikkasaari




Henkilökohtainen kilpailu:

1. Björni Hannu 19p
2. Björni Juha 16p
3. Keto Jarmo 10p


Onkikilpailu

1. PK
2. WÄ
3. KA
4. ABB
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2014:

15.2 Vaasa, leirintä-alue
22.4 Vaasa, Kalaranta, laituripilkki

Tulokset:

1. KA 5p.
2. PK 4p.
3. ABB 3p.
4. WÄ 2p.
5. VUK 1p.


Henkilökohtaiset tulokset:

Vaasa, Kalaranta
Vaasa, leirintä-alue





Henkilökohtainen kilpailu:

1. Juha Jaakkola, ABB, 17p .
2. Kari Helander, KA 10 p.
3. Ralf Dahlin, KA 9p.


Onkikilpailu

1. PK
2. KA
3. ABB
4. WÄ
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2013:

19.1 Kronvik, Sundom
16.2 Österhankmo

Tulokset:

1. KA 7p. (39752 g)
2. ABB 7p. (37762 g)
3. VUK 6p.
4. PK 5p. (38072 g)
5. WÄ 5p. (34408 g)


Henkilökohtaiset tulokset:

Kronvik, Sundom
Österhankmo




Henkilökohtainen kilpailu:

1. Esko J. Muurimäki KA 19p.
2. Juha Jaakkola ABB 10p.
3. Teuvo Montonen VUK 9p.


Onkikilpailu

1. PK
2. ABB
3. VUK
4. WÄ
5. KA


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2012:

21.1 Kronvik, Sundom
11.2 Köklot, kalasatama

Tulokset:

1. PK 8p.
2. KA 7p.
3. ABB 6p.
4. WÄ 5p.
5. VUK 4p.


Henkilökohtaiset tulokset:

Kronvik, Sundom
Köklot




Henkilökohtainen kilpailu:

1. Janne Smeds ABB 18p.
2. Eira Määttä PK 10p.
3. Juhani Pulkkinen KA 9p.


Onkikilpailu, Vankilanranta

1. PK
2. ABB
3. KA
4. WÄ
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2011:

22.1 Söderudden
19.2 Mansikkasaari

Tulokset:

1. Pilk Kings 9 p. (23815 g.)
2. KA 9 p. (21600 g.)
3. ABB 6 p.
4. WÄ 4 p.
5. VUK 2 p.


Henkilökohtaiset tulokset:

Söderudden
Mansikkasaari



Henkilökohtainen kilpailu:

1. Mäkinen Sami ABB, 17 p
2. Björni Hannu PK, 16 p
3. Helander Kari KA, 10 p.


Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. Kaupungin kalakerho
3. Vaasan Urheilukalastajat
4. Wärtsilän kalakerho
5. ABB:n kalakerho


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2010:

23.1 Köklotin kalasatama
13.2 Åminne

Tulokset:

1. Pilk Kings 9 p.
2. KA 6 p.
3. ABB 5 p.
4. VUK 5 p.
5. WÄ 5 p.


Henkilökohtaiset tulokset:

Köklotin kalasatama
Åminne



Henkilökohtainen kilpailu:

1. Smeds Janne PK 17 p.
2. Rikala Viljo ABB 12 p.
3. Mäkinen Sami ABB 10 p.


Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. ABB:n Kalakerho
3. Vaasan Urheilukalastajat
4. Wärtsilän Kalakerho
5. Kaupungin Kalakerho


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2009:

17.1 PK – VKK Köklotin kylä
24.1 PK – ABB Äminne
31.1 Wärtsilä - PK Köklot kalasatama
14.2 PK – VUK Köklotin kylä

Tulokset:

1. Kaupungin kalakerho, 4 voittoa
2. Pilk Kings, 3 voittoa
3. VUK, 2 voittoa
4. ABB:n kalakerho, 1 voitto
5. Wärtsilän kalakerho, 0 voittoa


Henkilökohtaiset tulokset:

PK - VKK
PK - ABB
PK - WÄ
PK - VUK

TILASTOT 2009


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Erkki Hietanen KK, 26p.
2. Teuvo Jokiaho PK, 23p.
3. Pauli Pätäri ABB, 19p.
3. Veikko Kuusisto PK, 19p.


Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Wärtsilän kalakerho
2. Pilk kings
3. ABB:n kalakerho
4. Kaupungin kalakerho
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2008:

26.1 PK – VUK Österhankmo
26.1 Wärtsilä – PK Österhankmo
9.2 PK - ABB Österhankmo
23.2 Kaupunki – PK Åminne

Tulokset:

1. Wärtsilän kalakerho 3 voittoa
2. Kaupungin kalakerho 3 voittoa (häviö Wärtsilälle)
3. Pilk Kings 2 voittoa
4. VUK 1 voitto
5. ABB:n kalakerho 1 voitto (häviö VUK:lle)


Henkilökohtaiset tulokset:

PK - VUK
PK - WÄ
ABB - PK
PK - VKK

TILASTOT 2008

Henkilökohtainen kilpailu:

1. Teuvo Jokiaho PK 29 p.
2. Viljo Rikala ABB 26 p.
3. Juha Björni ABB 24,5 p.
4. Raimo Perälä WÄ 23 p.
5. Esko J. Muurimäki KA 21 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. ABB:n Kalakerho
3. Wärtsilän Kalakerho
4. Kaupungin Kalakerho
5. Vaasan Urheilukalastajat


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2007:

10.2. PK – VUK, Finlaysson
24.2. Wärtsilä – PK, Köklot kalasatama, ulkopuoli
4.3. Kaupunki – PK
11.3. PK - ABB

Tulokset:

1. Pilk Kings, 4 voittoa
2. Kaupungin KK, 3 voittoa
3. VUK, 2 voittoa
4. Wärtsilän KK, 1 voitto
5. ABB:n KK, 0 voittoa


Henkilökohtaiset tulokset:

PK - VUK
PK - WÄ
PK - VKK
PK - ABB

Henkilökohtainen kilpailu:

1. Kari Helander KA 23 p. (4+10+9)
2. Hannu Pöyry PK 23 p. (9+6+8)
3. Pasi Mansikka-aho VUK 22 p.
4. Raimo Perälä WÄ 19 p.
5. Reijo Kajoranta KA 18 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. ABB:n kalakerho
2. Wärtsilän kalakerho
3. Pilk Kings
4. Kaupungin kalakerho
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2006:

14.1. PK – Wärtsilä, Maalahti, Åminne
11.2. PK – Kaupunki, Söderudden, koulun piha
25.2. ABB – PK, Österhankmo
29.3. VUK – PK, Kaupungin vedet, Finlaysson

Tulokset:

1. Pilk Kings, 4 voittoa
2. Wärtsilän KK, 3 voittoa
3. Kaupungin KK, 2 voittoa
4. VUK, 1 voitto
5. ABB:n KK, 0 voittoa


Henkilökohtaiset tulokset:

PK - WÄ
PK - VKK
PK - ABB
PK - VUK

TILASTOT 2006

Henkilökohtainen kilpailu:

1. Matti Torala KA 25 p.
2. Veikko Koivisto WÄ 22 p.
3. Martti Murto WÄ 20 p.
4. Pasi Mansikka-aho VUK 18 p.
5. Reijo Kajoranta KA, Kaj Ekström PK 16 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. Wärtsilän kalakerho
3. Kaupungin kalakerho
4. ABB:n kalakerho
5. VUK


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2005:

8.1. Kaupunki – PK, Revifjärden, Björköbyn vedet
29.1. PK – ABB, Vistan
19.2. PK – VUK, Åminne, Maalahti
12.3. Wärtsilä – PK, Söderudden, koulun piha

Tulokset:

1. Pilk Kings 4 voittoa
2. VUK 3 Voittoa
3. Wärtsilän KK 2 voittoa
4. Kaupungin KK 1 voitto
5. ABB:n KK 0 voittoa


Henkilökohtaiset tulokset:

PK - VKK
PK - ABB
PK - VUK
PK - WÄ


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Kari Yli-Yrjänäinen VUK 28 p
2. Veikko Koivisto WÄ 25 p
3. Janne Smeds PK 19p (10+9)
4. Hannu Pöyry PK 19 p (1+10+8)
5. Kari Gråholm VUK 19p (7+8+4)

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. ABB:n Kalakerho
3. Wärtsilän Kalakerho
4. VUK
5. Kaupungin Kalakerho


Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2004:

24.1. Tottesund, Kaikki joukkueet
14.2. Revöfjärden, Kaikki joukkueet

Tulokset:

1. Pilk Kings 10 p.
2. Kaupungin KK 8 p.
3. ABB:n KK 6 p.
4. Wärtsilän KK 4 p.
5. VUK 2 p.


Henkilökohtaiset tulokset:

Pilkkiliiga I

Pilkkiliiga II


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Anders Berg KA 12 p.
2. Jonas Alexandersson PK 11 p.
3. Matti Torala KA 10 p.
4. Janne Smeds PK 9 p. (6796 g.)
5. Gunnar Wendell PK 9 p. (4772 g.)

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. ABB:n KK
3. VUK
4. Wärtsilän KK
5. Kaupungin KK

Henkilökohtaiset tulokset:

Onkikilpailu
Pilkkikilpailut 2003:

18.1. Pirklotfjärden, PK - Wärtsilä
25.1. Revöfjärden, VUK - PK
15.2. Österhankmo, ABB - PK
1.3. Söderudden, PK - KA

Tulokset:

1. Pilk Kings 4 voittoa
2. Kaupungin KK 3 voittoa
3. VUK 1 voitto
3. Wärtsilän KK 1 voitto
3. ABB:n KK 1 voitto


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Helander Kari KA 24 p.
2. Berg Anders KA 23 p.
3. Smeds Janne PK 22 p.
4. Smeds Mauno PK 20 p.
5. Pöyry Hannu PK 19 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. Kaupunki
3. ABB
4. Wärtsilä
5. VUK
Pilkkikilpailut 2002:

19.1. Revöfjärden, KA - PK
26.1.Köklot/Koulun piha, PK - ABB
16.2. Österhankmo, PK - VUK
23.2. Söderudden, WD - PK

Tulokset:

1. Pilk Kings 4 voittoa
2. Kaupungin KK 3 voittoa
3. VUK 2 voittoa
4. ABB:n KK 1 voitto
5. Wärtsilän KK 0 voittoa


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Berg Anders KA 30 p.
2. Heikkuri Leif PK 22 p. (7+10+5)
3. Helander Kari KA 22 p. (5+9+8)
4. Kangas Raimo PK 19 p.
4. Hietanen Erkki KA 19 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Kaupungin KK
2. Pilk kings
3. Wärtsilä
4. ABB
5. VUK
Pilkkikilpailut 2001:

20.1. Söderudden, VUK - PK
3.3.Köklot/Musta virta, ABB - PK
3.3. Köklot/Musta virta, PK - WÄ
10.3. Pirklotfjärden, PK - KA

Tulokset:

1. Pilk Kings 4 voittoa
2. Kaupungin KK 3 voittoa
3. VUK 1 voitto
4. Wärtsilän KK 1 voitto
5. ABB:n KK 1 voitto


Henkilökohtainen kilpailu:

1. Luhtala Reijo WÄ 26 p.
2. Berg Anders KA 25 p.
3. Muurimäki Esko J. KA 23 p.
4. Parkkamäki Pauli PK 22 p.

Onkikilpailu, Vankilanranta

1. Pilk Kings
2. Kaupunki
3. Wärtsilä
4. ABB
5. VUK